Areál zařízení

Areál Domova se nachází ve velkém zámeckém parku se vzrostlými stromy a dostatkem venkovního prostoru. Součástí areálu je 5 budov v majetku Hlavního města Prahy, které prošly v nedávné době celkovou rekonstrukcí nebo jde o novostavby.
 
Virtuální prohlídka

BUDOVA B – č. p. 193

Dvoupodlažní objekt, o celkové výměře 455 m2, obsahuje zázemí pro denní činnosti dvou skupin klientů (jídelna, herna, kuchyňský kout, koupelna a WC pro každou skupinu), dále tělocvičnu, keramickou dílnu a služební byt pro zaměstnance organizace. V další části budovy je návštěvní centrum a školící místnost.

BUDOVA D – č. p. 220

V dvoupodlažním objektu, o celkové výměře 172 m2, je umístněna správa Domova s kancelářským zázemím pro ředitele, vedoucí sociálního úseku, vedoucí provozně ekonomického úseku a účtárnu.
 

BUDOVA C – č. p. 221

Celková výměra 361 m2 nabízí v dvoupodlažním objektu prostor pro ubytování klientů ve 13 dvou a třílůžkových pokojích s celkovou kapacitou 28 lůžek. K tomu je zde odpovídající kapacita koupelen a WC s možností péče o imobilního klienta. Dále se zde nachází provoz zdravotně rehabilitační terapie v rozsahu vodoléčba, inhalace, rašelinové zábaly, pedikúra, manikúra, masáže, zázemí pro individuální zdravotní tělesnou výchovu, sportovní posilovnu a relaxaci. V přízemí budovy je denní místnost jedné skupiny klientů a ordinace lékařů a všeobecných sester Domova. Budova je vybavena výtahovou plošinou.


 

BUDOVA A – č. p. 222

Dvoupodlažní objekt, o celkové výměře 226 m2, obsahuje zázemí pro denní činnost dvou skupin klientů – jídelnu, hernu, kuchyňský kout, koupelnu a WC pro každou skupinu. Dále je zde prádelna, žehlírna a sklad prádla. V podkroví je vybavená herna pro terapie a pracovní činnosti klientů.

BUDOVA E – č. p. 351

Třípodlažní objekt zkolaudovaný v roce 2004, o celkové výměře 525 m2, obsahuje zázemí pro ubytování a denní činnosti třech skupin klientů v 15 jedno či dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a s celkovou kapacitou 28 lůžek. V budově jsou mimo to k dispozici denní místnosti, jídelny s kuchyňským koutem, dále je zde stravovací provoz s moderní kuchyní a jídelnou, herna výpočetní techniky, psychomotorická a relaxační tělocvična a 3 dílny pro pracovní terapii klientů (truhlářská, keramická a rukodělná). U 4 pokojů je ubytování možné řešit i formou samostatného bydlení v rozsahu startovacích či zácvikových bytů. Budova je vybavena výtahem.

 

Další budovy

V areálu se dále nachází budova pro zázemí hospodářské činnosti a provozu zoofarmy, které zahrnuje dílny, garáže a sklady i venkovní hipodrom a sezónní zimní ustájení pro 3 koně na hipoterapii. Pro činnost zoofarmy jsou zde i skleníky a ovocné zahrady. Pro sportovní činnost a aktivní trávení volného času je k dispozici i venkovní „sportovní hřiště“ se dvěma chatkami pro letní činnost a vodní nádrž využívaná k letním i zimním sportům.
 
Mapa areálu